Google naprawia Chrome na macOS. Koniec z nadmiernym użyciem RAM

Google Chrome w wersji 89 na komputery z systemem operacyjnym macOS optymalizuje zużycie pamięci operacyjnej. Ucieszy to posiadaczy komputerów z 4 oraz 8 GB pamięci operacyjnej.

#Google w końcu zabrało się za naprawę przeglądarki Google Chrome na komputery z systemem operacyjnym macOS. Od wielu lat przeglądarka wyszukiwarkowego giganta jest niesamowicie zasobożerna. Wersja napisana z myślą o macOS pochłania gigabajty pamięci operacyjnej, a użytkownicy przenośnych komputerów MacBook skarżą się na czasy pracy na baterii.

MacBook Pro 
Źródło: macworld.com

MacBook Pro

Źródło: macworld.com

Udostępniono właśnie nową aktualizację Google Chrome na macOS. Zaktualizowane oprogramowanie ogranicza zużycie pamięci operacyjnej o 8%, co w niektórych przypadkach przekłada się nawet na 1 GB RAMu.

W ocenie Apple Energy Impact nowa wersja Google Chrome dla kart działający w tle otrzymała wynik 65%. Google twierdzi, że dzięki temu rezultatowi komputery Mac podczas pracy z przeglądarką Chrome będą chłodniejsze i cichsze.

Według ostatnich danych z lutego 2021 roku Google Chrome potrafi zająć nawet 24x więcej pamięci operacyjnej od przeglądarki Safari#. Karty w Chrome potrafią zajmować nawet 1 GB RAMu, gdy identyczne strony w Safari pochłaniają niecałe 100 MB.

Z ciekawostek możemy dodać, że Mac Pro zawiesił się po uruchomieniu 6000 zakładek w Google Chrome.

Źródło: imore.com