Google nawiązuje współpracę z Levi Strauss

Commuter x Jacquard by Google Trucker Jacket to kurtka Levi Strauss wzbogacona technologią Google.

Firmy Google i Levi Strauss poinformowały o nawiązaniu współpracy, której efektem będzie "Commuter x Jacquard by Google Trucker Jacket", czyli ubieralny gadżet w postaci kurtki jeansowej wzbogaconej elektroniką. Kurtka nie wygląda jak marzenie gadżeciarzy pragnących za wszelką cenę wyróżnić się z tłumu. Posiada jednak kilka interesujących funkcji realizowanych za pośrednictwem dotykowych gestów.

Projekt "Commuter x Jacquard by Google Trucker Jacket", za którym stoi zespół specjalistów z działu Google ATAP (Advanced Technology and Projects) skierowany jest przede wszystkim do ludzi aktywnie spędzających czas, w szczególności do rowerzystów. Obecnie korzystająca z niego osoba otrzymuje do dyspozycji zestaw funkcji, z którymi zapoznacie się oglądając poniższy materiał promocyjny:

Przy projekcie Commuter Trucker wykorzystano tkaninę przeplataną z takimi materiałami jak poliamid i elastan. Kurtka zapewnia dużą swobodę ruchu i cechuje się zwiększoną odpornością na wodę. Pozwalać ma to jej właścicielowi na skuteczne korzystanie z technologii nawet podczas ćwiczeń.

Kurtka Commuter Trucker pojawić ma się na rynku wiosną 2017 roku. Z pewnością do tego czasu jej funkcjonalność zostanie urozmaicona.