Google nie chce Windows, Microsoft zarzuca mu hipokryzję

Dwaj informatyczni giganci musieli w końcu pokłócić się: Google zakazało pracownikom korzystania z Windows na firmowych komputerach ze względu na jego niski poziom bezpieczeństwa. Microsoft odpiera zarzuty Google twierdząc, że ich produkty są bezpieczne.

Google postanowiło poprawić poziom bezpieczeństwa informatycznego w firmie, co ma związek z zeszłorocznymi atakami na firmę w Chinach. Pracownicy są nakłaniani do przejścia na alternatywny system operacyjny, ale Google nie wspomina o Chrome OS, który w czwartym kwartale tego roku ma zadebiutować w wersji finalnej (obecnie dostępne są kody źródłowe). Pracownikom Google zabroniono instalowania systemu Windows na komputerach stacjonarnych.

Na blogu Windows Team Blog pojawił się wpis Brandona LeBlanca, który odpiera zarzuty: "jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa nawet hakerzy przyznają, że robimy dobrą robotę, zabezpieczając nasze produkty lepiej niż ktokolwiek inny. Tak uważają nie tylko hakerzy, ale także inne wpływowe firmy jak np. Cisco uważają, że nasza koncentracja na bezpieczeństwie i inwestycje w tym obszarze przewyższa działania konkurencji".

Czytaj więcej: Google rezygnuje z Windowsa, Microsoft uważa, że to błąd