Google nie jest pewne czy dać użytkownikom prawo głosu

W zeszłym roku firma Google przeprowadziła bardzo ciekawy test. Użytkownicy mogli w nim oceniać wyniki wyszukiwania za pomocą specjalnych opcji. Władze spółki nie są jednak pewne czy chcą, aby takie rozwiązanie stało się dostępne dla wszystkich.

Test został zastosowany na losowej grupie internautów. Mieli oni możliwość przesuwania wyników wyszukiwania w górę lub dół, usuwania ich z pola widzenia oraz komentowania. Google nie jest jednak pewne czy chce udostępnić takie rozwiązanie wszystkim. W sprawie tej zabrał głos jeden z inżynierów firmy, Matt Cutts:

"To jest naprawdę bardzo zabawny eksperyment. Nie mogę jednak obiecać, że wprowadzimy go do powszechnego użytku. Prowadzimy tysiące eksperymentów i tylko te najciekawsze z nich mogą zostać udostępnione dla wszystkich."

Google nie jest pewne czy dać użytkownikom prawo głosu

Niektórzy krytycy Google zarzucają wyszukiwarce, że jest zbyt zamknięta na głosy użytkowników. Ich zdaniem procesy automatyczne i matematyczne algorytmy, nie są wystarczające do optymalizacji wyszukiwania. Czy Google posłucha tych słów krytyki? Przekonamy się już niebawem.

Zobacz również:

  • Najnowszy, najszybszy, najlepszy. Sprawdzamy czym jest Pixel UI - nakładka na Androida prosto od Google
  • Google nie odpowie na "głupie" pytania
  • 9 sposobów na ochronę tożsamości online