Google - nowe funkcje w Google Hot Searches

Google wprowadziło nowe funkcjonalności dla zakładki Hot Searches (dawne Hot Trends). Trendy pokazują co jest najczęstszym zapytaniem w danym dniu wśród użytkowników wyszukiwarki Google.

Google Hot Searches jest usługą, która jak dotąd działa tylko w Stanach Zjednoczonych. W uproszczeniu można powiedzieć, że jest to bardzo okrojona wersja Google Analytics, w którym to możemy prześledzić najpopularniejsze zapytanie w danym dniu.

Dotychczas musieliśmy ograniczyć się do tej informacji. Teraz Google rozszerzyło funkcjonalność usługi. Dostajemy więc możliwość obejrzenia wizualizacji danego zapytania (w zależności czy jest to osoba czy też nazwa firmy) oraz informacji o danym zapytaniu. Widoczne jest to na poniższym obrazku:

Google Hot Searches

Google Hot Searches

Trendy sieciowe w Google, mają być wkrótce udostępniane także na pozostałe regiony świata. Już niebawem możemy dowiedzieć się, jakie frazy najczęściej wybierają polscy internauci. Wszystko to bez posiłkowania się narzędziem Google Insights. Chociaż wydaje się, że w tym momencie dla wszystkich jasne jest, że najwięcej emocji budzi Euro 2012...