Google obiecuje poprawę! Firma zwiększy kompatybilność z iMessage i poprawi tłumaczenie emotek

Fani są zachwyceni nową funkcją, ale nie podoba im się sposób działania. Google twierdzi, że to dopiero wersja Beta, która zostanie solidnie zaktualizowana przed wprowadzeniem na rynek.

Google w dniu wczorajszym udostępniło dla wybranych użytkowników Androida możliwość tłumaczenia reakcji wysłanych z iPhonów w usłudze iMessage. Po aktualizacji do najnowszej wersji aplikacji Wiadomości Google smartfony z systemem Android potrafią tłumaczyć reakcje dodane przez użytkowników iPhone'a na emotikony. Niestety wiemy już, że Google postawiło na niezbyt trafne tłumaczenie reakcji, co może wywoływać ich błędną interpretację.

Wiadomości Google
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Wiadomości Google

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Nie zmienia to jednak faktu, że po jednym dniu testów większość użytkowników jest pozytywnie nastawiona do najnowszej funkcji Androida.

Zobacz również:

Zgodnie z najnowszym raportem portalu Droid-Life zaprezentowane wczoraj rozwiązanie faktycznie jest wczesną betą. Funkcja ma zostać przez Google zaktualizowana jeszcze kilkukrotnie przed wdrożeniem dla wszystkich użytkowników korzystających z aplikacji Wiadomości Google. Spodziewamy się, że kolejne aktualizacje rozwiązania wprowadzą lepsze tłumaczenie reakcji z iPhone'a. Obecnie emotikony nie oddają sensu reakcji zawartych w usłudze iMessage.

Cały system działa w chwili obecnej w oparciu o system wiadomości RCS. Niestety otrzymywanie reakcji działa tylko w jedną stronę. Posiadacze smartfonów z Androidem nie są w stanie wysyłać reakcji z powrotem na smartfony od Apple. Firmie Google prawdopodobnie nie uda się ominąć tego ograniczenia.

Kompatybilność Androida z emotikonami z iMessage niestety nie trafi na każde urządzenie z Androidem. Do działania tej opcji konieczne jest posiadanie aplikacji Wiadomości Google, która będzie domyślnym programem do odbierania wiadomości. Smartfon musi również mieć aktywną opcję odbierania wiadomości RCS.