Google+ obniża granicę wiekową do 13 lat

Serwis społecznościowy Google ma około 62 miliony użytkowników, ale stara się rywalizować z Facebookiem, który ma ich 800 milionów. W tym celu Google+ otwiera się na nastolatków. Ma on pozwolić niepełnoletnim na kontakty ze znajomymi, ale zapewnić im przy tym maksimum bezpieczeństwa.

Google vs Facebook

Obecnie Facebook wymaga, by jego użytkownicy mieli przynajmniej 13 lat. W zeszłym roku Mark Zuckerber powiedział jednak, że chciałby obniżyć granicę wiekową, choć jeszcze nad tym nie pracuje. Bradley Horowitz z Google+ mówi, że jego serwis również ustalił granicę wiekową na 13 lat. Jedynie w kilku krajach będzie to 14 lub 16 lat.

Serwis Google+ ma aktywnie dbać o bezpieczeństwo nastolatków korzystających z serwisu. Młodzież będzie mogła swobodnie dzielić się informacjami w swoich kręgach, ale przed udostępnieniem czegoś publicznie będzie proszona o przemyślenie decyzji. Kontaktować się z młodocianymi użytkownikami będą mogły tylko osoby z ich kręgów.

Zobacz również:

  • Google zamyka jedną ze swoich usług. Będzie Ci jej brakować?
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [31.03.2023]
  • Facebook - jak usunąć konto?

Specjalne zasady dotyczą także spotkań wideo. Jeśli ktoś spoza kręgów młodego użytkownika dołączy do spotkania, to niepełnoletni zostanie tymczasowo od niego odłączony z możliwością powrotu do rozmowy. Będzie on miał również opcję blokowania wybranych użytkowników przy pomocy jednego lub dwóch kliknięć.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Centrum Bezpieczeństwa Google w specjalnym dziale Dla nastolatków. Jak myślicie, czy obniżenie granicy wiekowej przyniesie Google+ szybki wzrost liczby użytkowników, czy też nie będzie to miało większego znaczenia?