Google oferuje miesięczne raporty o aktywności na koncie

Jesteście ciekawi, jak korzystaliście z różnych usług Google przez ostatni miesiąc i ile wie o was internetowy potentat? Teraz możecie się tego dowiedzieć zapisując się do nowej usługi "Aktywność na koncie", która gromadzi dane z wyszukiwarki, Gmaila, Współrzędnych i innych produktów Google.

Aktywność na koncie

Aby skorzystać z nowej usługi należy wejść na stronę Aktywność na koncie i zarejestrować się. Przesyłane nam raporty podsumują ilość wysłanych maili, przeprowadzonych wyszukiwań, filmów obejrzanych na YouTube'ie itd.. Pokażą także gdzie, z jakiej przeglądarki i z jakiego urządzenia korzystaliśmy z usług Google.

Do czego przyda się ta usługa, oprócz zaspokojenia ciekawości i przekonania się, że Google dużo o nas wie? Andreas Teurk mówi na blogu, że pozwoli np. wykryć, gdy ktoś zaloguje się na nasze konto z innego urządzenia lub z miejsca, w którym wcale nas nie było. Google jednak już teraz ostrzega użytkowników o podejrzanej aktywności.

Zobacz też: Nowa polityka prywatności Google - czego możemy się spodziewać?

Usługa Aktywność na koncie daje nowe spojrzenie na nasz sposób użytkowania różnych serwisów i produktów internetowego potentata. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy na stronie naszego konta Google w menu Usługi, a zwłaszcza po zalogowaniu się w Panelu, gdzie gromadzona jest historia naszej aktywności.