Google oficjalnie zaprezentowało odtwarzacz Nexus Player z Android TV

Wczoraj razem z Androidem 5.0 Lollipop zadebiutowały zupełnie nowe urządzenia z rodziny Nexus. Oprócz phabletu Nexus 6 od Motoroli i tabletu HTC Nexus 9 pojawił się wyprodukowany przez Asusa odtwarzacz. Nosi on nazwę Nexus Player i będzie pracował pod kontrolą Android TV.

Android TV to zupełnie nowy projekt giganta z Mountain View mający na celu dostarczenie aplikacji mobilnych na ekrany telewizorów. W przeciwieństwie do platformy Google TV będzie on znacznie bardziej związany ze smartfonowym i tabletowym wydaniem systemu operacyjnego. Referencyjnym urządzeniem prezentującym możliwości Android TV opartego o Androida 5.0 Lollipop jest Nexus Player wyprodukowany przez Asusa.

To urządzenie typu set-top box o niewielkich rozmiarach z interfejsem dostosowanym do ekranów o ogromnych przekątnych. Głównym przeznaczeniem Nexus Playera będzie oglądanie materiałów wideo i słuchanie muzyki w technologii strumieniowania danych. Oprócz tego sprzęty wyposażone w Android TV będą miały możliwość uruchamiania na dużym ekranie telewizora gier napisanych z myślą o Androidzie na smartfony i tablety.

Z urządzeń z Android TV będzie można skorzystać również jak z odbiorników treści przez protokół Chromecast. Do obsługi Nexus Playera będzie służył dedykowany pilot. Niestety, odtwarzacz od Asusa będzie przynajmniej z początku dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy USA od jutra będą mogli składać przedpremierowe zamówienia, a wysyłka urządzeń rozpocznie się 3 listopada.

źródło: googleblog.blogspot.com