Google opatentowało wygląd wyszukiwarki

Po ponad pięciu latach od złożenia wniosku, amerykański urząd patentowy przyznał Google patent na wygląd strony z wyszukiwarką.

Google złożyło wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego jeszcze w 2004 r. Oprócz wyglądu wyszukiwarki, Google wnioskowało także o opatentowanie wyników wyszukiwania. Rzeczywiście, ta druga prośba została przychylnie rozpatrzona przez urząd jeszcze w 2006 r. Na zgodę urzędu w kwestii wyglądu wyszukiwarki Google czekało aż do wczoraj.

Wniosek zawierał pojedynczą ilustrację, na której ujęto układ strony wyszukiwarki (patrz zdjęcie). Jak ironicznie opisuje zaistniałą sytuację mashable.com: "Właściwie Google uzyskało wyłączność na koncepcję umieszczenia dużego okna wyszukiwarki nad dwoma guzikami z kilkoma linkami tekstowymi w pobliżu".

Google opatentowało wygląd wyszukiwarki

Zdjęcie pochodzi z gawker.com

Nie tylko Google zagląda od czasu do czasu do amerykańskiego urzędu patentowego. Biz Stone, założyciel serwisu Twitter poinformował z początku sierpnia, iż zgłosił wniosek o uznanie słowa "Tweet" za znak towarowy.

Jak jednak zauważa samj.net, Biz Stone zapomniał na swoim blogu wspomnieć, że jego wniosek zostało odrzucony przez amerykański urząd patentowy w tym samym dniu, w którym wpłynął.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: