Google ostrzega użytkowników Edge'a o zagrożeniu i zachęca do zmiany przeglądarki

Google nie podoba się, że nowy Edge zdobywa nowych użytkowników. Twórcy Chrome'a sugerują zmianę przeglądrki.

Google Chrome to przeglądarka, która z miejsca stała się hitem. Chrome wybawił mnóstwo użytkowników Internet Explorer'a, którzy uzyskali dostęp do szybkiej przeglądarki internetowej powiązanej z ich kontem Google, która oferuje mnóstwo funkcji takich, jak synchronizacja danych za pomocą konta Google czy możliwość instalowania dodatkowych rozszerzeń.

Google ostrzega użytkowników Edge'a o zagrożeniu i zachęca do zmiany przeglądarki

Źródło: microsoft.com

Chrome od lat jest najpopularniejszą przeglądarką na rynku, a z silnika na którym działa ta przeglądarka skorzystał sam Microsoft. Nowa wersja Edge korzysta z Chromium, dzięki czemu posiada większość funkcji Google Chrome.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome
  • Używasz Chrome na laptopie? Ta nowość Ci się spodoba
  • Microsoft kopiuje pomysł z Opery. Ładnie to tak?

Google chyba nie jest do końca zadowolone z tego przebiegu sytuacji i zamierza zrobić wszystko, aby Google Chrome pozostał na fotelu lidera. Edge na Chromium pokazuje użytkownikom nowy komunikat, który pojawia się po uruchomieniu witryny Google Chrome Web Store, z której można pobierać motywy i rozszerzenia.

Dzięki obecności silnika Chromium w Edge większość konsumentów chętnie korzysta z dobrodziejstw Chrome'a, a jednym z nich jest dostęp do sklepu z rozszerzeniami.

Według NetMarketShare Google Chrome posiada obecnie 67 procentowy udział rynkowy podczas, gdy Edge może poszczycić się zaledwie 6 procentowym udziałem, który stopniowo rośnie. Liczba ta nie powinna martwić Google, ale wyszukiwarkowy gigant woli dmuchać na zimne.

Windows Latest zauważył, że przy każdorazowym wejściu do Google Chrome Web Store za pomocą przeglądarki Microsoft Edge witryna wyświetla niepokojący komunikat o treści "Google zaleca przejście na Chrome, aby bezpiecznie korzystać z rozszerzeń." Jest to logiczne, że rozszerzenia zaprojektowane z myślą o przeglądarce Chrome mogą działać gorzej na innych rozwiązaniach korzystających z silnika Chromium, ale wyżej wymieniony komunikat pojawia się tylko podczas korzystania z Edge'a.

Google ostrzega użytkowników Edge'a o zagrożeniu i zachęca do zmiany przeglądarki

Źródło: Windows Latest

Ostrzeżenie nie uniemożliwia instalacji rozszerzeń i motywów, ale stara się przekonać użytkowników do zmiany przeglądarki na Google Chrome. Google wyświetlał już podobne komunikaty w poprzednich wersjach Edge'a opartego na Chromium w wersji beta.

Źródło: techspot.com