Google otworzyło stronę "Co nowego w Google+"

Jeśli dostaliście zaproszenie do nowego serwisu społecznościowego Google+, ale macie problem, by nadążyć ze wszystkimi wprowadzanymi zmianami, to Google ma dla was rozwiązane. Firma stworzyła stronę "What's New in Google+", na której informuje o nowościach pojawiających się w serwisie.

Google+ jest aktualizowane w zawrotnym tempie, a przynajmniej jak na serwis stworzony przez Google. Wcześniejsze podejścia firmy do produktów społecznościowych Wave i Buzz otrzymywały aktualizację raz na tydzień lub nawet miesiąc. Nowy serwis istnieje od miesiąca, a doczekał się już wielu poprawek przygotowanych głównie w oparciu o rady użytkowników.

Mimo sporej liczby aktualizacji, blog informacyjny What's New in Google+ nie prezentuje zbyt wielu ekscytujących materiałów. Najświeższa wiadomość pochodzi z minionego tygodnia i dotyczy przyśpieszenia przycisku +1, a pozostałe to również już dobrze znane fakty, jak np. informacja o zmianie zasad związanych z nazwami użytkowników.

Nieco życia nowej stronie nadają filmy, w których deweloperzy z Google osobiście opowiadają o wprowadzonych przez siebie zmianach oraz nowych usługach, które pojawią się w Google+. Blog informujący o nowościach w serwisie niewątpliwie jest dobrym pomysłem, a szczególnie zważywszy na doniesienia o spadającym zainteresowaniu użytkowników po początkowym boomie. Informowanie użytkowników na bieżąco może ich bardziej zaangażować w testowanie nowych funkcji.

W serwisie na obecnym etapie brakuje jednak ciągle kilku funkcji, które internauci z chęcią by przetestowali. Mowa tu głównie o kontach biznesowych, które obecnie nie są dostępne dla ogółu osób posiadających dostęp do Google+.