Google+ oznacza zweryfikowanych użytkowników

W profilach serwisu społecznościowego Google+ zaczęły pojawiać się oznaczenia informujące, że tożsamość danego użytkownika została zweryfikowana pozytywnie. Na razie dotyczą one tylko publicznie znanych osób i takich, które zostały dodane przez dużą liczbę użytkowników.

Przedstawicielka Google, Wen-Ai Yu powiedziała na Google+, że w przyszłości znaczniki będą dostępne dla większego grona użytkowników. Na razie ich głównym celem jest informowanie użytkowników o tym, że profil faktycznie należy do danego artysty, polityka lub innej znanej osoby, którą mogą chcieć dodać do swoich kręgów Google+.

Na zweryfikowanych kontach obok imienia i nazwiska użytkownika umieszczone zostało oznaczenie, które informują, że jego tożsamość została zweryfikowana. Jest to mały szary znak prezentujący symbol tzw. haczyka, czy jak kto woli ptaszka.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!

Google+ chce by jego użytkownicy podawali swoje prawdziwe imiona i nazwiska i w ten sposób stworzyli zaufane środowisko osób przedstawiających się przy użyciu swojej faktycznej tożsamości, a nie pseudonimów, jak w wielu sytuacjach znanych z Internetu. Uważa się, że podawanie swojego imienia i nazwiska było jedną z przyczyn, dzięki którym Facebook pokonał MySpace'a.

Niedawno Google+ w dość drastyczny sposób usuwało konta użytkowników, którzy nie podporządkowali się tym zasadom. Spotkało się to z krytyką, a Google powiedziało, że będzie teraz powiadamiać takich użytkowników i dawać im szansę na zmianę danych. Niektórzy uważają jednak, że pseudonimy powinny być dopuszczane w sytuacjach, gdy niezbędne jest zachowanie czyjejś prywatności lub bezpieczeństwa.

Serwis społecznościowy Google+ jest jeszcze w fazie beta. Aby zostać jego członkiem potrzebne jest zaproszenie. Mamy ich jeszcze trochę na zbyciu, więc jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszamy! Kto pierwszy, ten lepszy!