Google planuje kupić Valve?

Znany z dostarczania różnego rodzaju plotek serwis "The Inquirer" opublikował ciekawą wiadomość dotyczącą rzekomych planów Google'a, który miałby w najbliższym czasie kupić znaną na rynku elektronicznej rozrywki firmę Valve.

"The Inquirer" donosi, że Google w najbliższym czasie planuje wykupienie bardzo znanej na rynku gier komputerowych firmy Valve (autorzy m.in. gier Counter Strike oraz Half-Life). Portal stwierdza, że zdobył tę sensacyjną informację z własnych "dobrze poinformowanych źródeł".

Najważniejszym argumentem na potwierdzenie tej tezy jest fakt, że dzięki zakupieniu Valve Google wzbogaciłoby się o znakomitą platformę elektronicznej dystrybucji programów Steam. Firma otrzymałaby w ten sposób swietną alternatywę dla swojego projektu "Google Content Distribution".

Przypomnijmy, że STEAM jest systemem dystrybucji gier komputerowych sygnowanym przez Valve. Początkowo oferowano w nim jedynie gry tej firmy. Z czasem jednak system zaczęli wykorzystywać inni znani producenci i wydawcy. Wszystko dlatego, że STEAM jest bardzo wygodny dla użytkownika. Po zakupie gry, serwis pozwala na pobranie jej z dowolnego komputera na świecie. Wystarczy się jedynie zalogować.

Aktualizacja: 21 września 2008 19:27

Obie firmy zdementowały doniesienia "The Inquirer" i stwierdziły, że "były to w 100% plotki". Nam pozostaje jedynie czekać na dalszy rozwój wydarzeń.


Zobacz również