Google pochwalił się, ile pieniędzy wypłaca twórcom aplikacji do Androida

Google poinformowało ile pieniędzy wypłacono na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy programistom sprzedającym swoje aplikacje w sklepie Google Play. Wyniki programistów wydających swoje programy do Androida można porównać z tym, ile pieniędzy wypłaca twórcom aplikacji Apple.

Deweloperzy mogą sprzedawać swoje aplikacje do Androida za pośrednictwem sklepu Google Play. Twórcy systemu operacyjnego i platformy sprzedażowej pobierają prowizję od każdej transakcji, ale większość wydanych przez użytkowników smartfonów i tabletów pieniędzy trafia na konta programistów. Firma Google pochwaliła się, ile programiści zarobili na sprzedaży swoich aplikacji.

Wynik dotyczy zarówno sprzedaży programów, jak i mikropłatności wewnątrz aplikacji. Twórcy sklepu Google Play podali informację, że w przeciągu ostatniego roku wypłacono deweloperom 7 mld. dol. Oznacza to, że Google goni swojego konkurenta w postaci firmy Apple. Programiści sprzedający swoje aplikacje w sklepie App Store dostali sumarycznie w przeciągu roku 10 mld dol.

Google pochwalił się, ile pieniędzy wypłaca twórcom aplikacji do Androida

Deweloperzy aplikacji do Androida otrzymali od Google już 7 miliardów dolarów

Okazuje się, że Google ma też pomysł jak namówić programistów do oddania części zarobionych przez nich pieniędzy. Twórcy systemu Android testują bowiem rozwiązanie, które pozwoli wyświetlać sponsorowane wyniki wyszukiwania w aplikacji Google Play.

Sponsorowane wyniki wyszukiwania w sklepie Google Play do Androida będą działać na podobnej zasadzie, jak w głównej wyszukiwarce Google. Twórcy aplikacji będą mogli zapłacić za wyświetlanie odnośnika do swojego programu nad organicznymi wynikami po wpisaniu przez użytkownika odpowiedniego słowa kluczowego.

źródło: 9to5google.com