Google podało najczęściej wyszukiwane rzeczy w 2014 roku

"Rok 2014 to tryliony wyszukiwań" - tak wita Google w podsumowaniu mijającego roku. A co spośród tych trylionów było tematem numer jeden?

Gogle podało zarówno wyniki ogólne, jak i w podziale na osiem kategorii. W wynikach ogólnych pierwsze miejsce zajął ś.p. Robin Williams, o którym informacji szukano częściej niż o Mundialu w Brazylii (miejsce drugie). Warto zauważyć, że liczba wyszukiwań na temat Mundialu skoczyła gwałtownie po pogromie, jaki zgotował zespół Niemiec gospodarzom. Również gorącymi tematami były ebola oraz katastrofa - a właściwie tajemnicze zaginięcie - malezyjskiego samolotu pasażerskiego, która miało miejsce 8 marca b.r. Na pozycji piątej widnieje "Ice Bucket Challenge", a dalej... Flappy Bird. Na miejscu siódmym witamy Conchitę Wurst, o której to osobie informacji szukano znacznie częściej niż o złowieszczym ISIS. Miejsce dziewiąte to film "Kraina lodu" ("Frozen"), a pierwszą dziesiątkę zamyka olimpiada zimowa w Soczi.

W pierwszej dziesiątce nie znalazł się żaden temat związany z IT. Jednak dziedzina ta ma swoją oddzielną kategorię i tu również pokazano najczęściej poszukiwane tematy. Od 1 stycznia po dziś dzień najczęściej wyszukiwano informacji na temat iPhone 6, a także kolejno: Samsung Galaxy S5, Nexus 6, Moto G oraz Samsung Note 4. Na miejscu szóstym trafiło poszukiwanie związane z LG G3, wyprzedzając frazę "Xbox One" oraz "Apple Watch". Dwa ostatnie miejsca w pierwszej dziesiątce to Nokia X oraz iPad Air.

Przypominam, że w zeszłym tygodniu zaprezentowano najpopularniejsze filmy na YT w 2014 - możecie poczytać o tym tutaj.