Google poszukuje... eksperta SEO

Google to niekwestionowany gigant na rynku wyszukiwarek, a od tego, co pokaże się na pierwszych miejscach wyników, zależy los niejednej firmy i agencji copywriterskiej. Tymczasem samo Google potrzebuje wsparcia eksperta SEO - ktoś zainteresowany?

Wiadomość o tym wywołała w sieci niemałe zamieszanie - firma, która sama ustala algorytmy wyszukiwania, potrzebuje osób, które będą wspierać ją w dostaniu się na najlepsze miejsca wyników w jej własnych wyszukiwarkach? Brzmi to jak żart, jednak nie jest to dowcip. W ogłoszeniu o poszukiwaniu takiego eksperta SEO widnieje informacja, że będzie on zatrudniony w zespole odpowiedzialnym za promowanie marketingu, sprzedaży, rozwoju usług, inżynierskim oraz pozycjonowania organicznego (to rodzaj długoterminowego pozycjonowania, nastawiony na utrzymanie wysokich wyników przed dłuższy okres czasu). Do tego będzie to osoba współodpowiedzialna za strategie rozwoju oraz ulepszanie kodu stron należących do Google.

Google poszukuje... eksperta SEO

Google - wyszukasz tu prawie wszystko

Czy potrzeba zatrudnienia takie osoby oznacza, że strony i usługi Google kiepsko prezentują się w jej własnej wyszukiwarce? Otóż nie. Jak podejrzewa to wiele osób z branży, posunięcie Google ma pokazać, że firma ta podlega zasadom swoich algorytmów w ten sam sposób, co i inni. Ponadto pozwoli to zapobiec oskarżeniom giganta z Mountain View o praktyki monopolistyczne - a takie zarzuty słyszał już niejeden raz.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: