Google potwierdza prace nad tanim tabletem

Prezes Google, Larry Page dostrzega popularność tanich, siedmiocalowych tabletów i widzi dla nich przyszłość na rynku. Potwierdził on również, że jego firma pracuje nad własnym tabletem należącym do tej kategorii i wyposażonym w system Android 4.0.

Tablet Google

Na rynku smartfonów system Android radzi sobie doskonale, ale w dziedzinie tabletów dominacja iPada jest ciągle niepodzielna. Jego jedynym poważnym rywalem został Kindle Fire, który oferuje okrojoną i dostosowaną przez Amazon wersję Androida. Jego sukces wskazał jednak drogę innym producentom.

Dobre wyniki sprzedaży Kindle'a Fire pokazują, że istnieje zapotrzebowanie na tanie, siedmiocalowe tablety do konsumpcji różnego rodzaju treści cyfrowych. Larry Page przyznał ostatnio, że on również dostrzega tę sytuację, a Google pracuje nad własnym tanim tabletem. Według TheVerge.com, powstanie on przy współudziale firmy Asus.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [30.07.2021]
  • Realme uderza w Apple! Chodzi o ładowarkę MagDart
  • Zaostrzenie prywatności na iOS nie zadziałało na Facebooka!

Urządzenie to ma pracować pod kontrolą Androida 4.0. Jego specyfikacja techniczna obejmuje wyświetlacz o przekątnej 7 cali, czterordzeniowy procesor oraz łączność Wi-Fi. Nie będzie on wyposażony w łączność 3G. Według różnych doniesień, urządzenie to ma kosztować od 200 do 250 dolarów.