Google pozbyło się Motoroli. Czy to koniec prac nad modularnym smartfonem?

Firma Google poinformowała, że transakcja sprzedaży mobilnego działu Motoroli nie objęła grupy Advanced Technology and Projects.

Projekt Ara to zapowiadający się świetnie otwarty projekt, mający na celu budowę smartfona cechującego się modularną konstrukcją. Dzięki niej właściciel urządzenia otrzyma możliwość przeprowadzenia we własnym zakresie upgrade'u. Jeżeli więc np. uzna, że obecnie wykorzystywany przez niego procesor jest zbyt słaby, będzie mógł zakupić zawierający go moduł i samodzielnie zainstalować w miejsce poprzedniego.

Koncept modularnego smartfona Motoroli

Koncept modularnego smartfona Motoroli

Za projektem stoi grupa Advanced Technology and Projects kierowana przez byłą szefową Agencji Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych podlegającej Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych, Reginę Dugan.

Czy to koniec projektu?

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Google sprzedało firmie Lenovo oddział mobilny Motoroli. Czy oznaczać to więc może zaniechanie prac nad modularnym smartfonem? Na szczęście nie. Internetowy gigant poinformował bowiem oficjalnie, że transakcja nie objęła grupy Advanced Technology and Projects. Przeniesie się ona wkrótce z Sunnyvale do biura Google w Mountain View i zostanie zintegrowana z grupą odpowiedzialną za rozwój Androida.