Google pracuje nad "Google for kids"

Internetowy gigant postanowił działać na rzecz Internetu bezpiecznego dla dzieci. W związku z tym trwają zaawansowane prace nad projektem, nazwanym roboczo "Google for kids".

Jak na razie nie ma żadnego pewnego wieku weryfikacji wieku użytkownika, który odwiedza przeznaczone dla dorosłych strony. Zabezpieczenia polegają na ostrzeżeniu, że treści na witrynie przeznaczone są dla widzów dorosłych, a jedyne, co trzeba zrobić, to kliknąć wybór "Zgadzam się", "Mam powyżej 18 lat" i tym podobne. Google postanowiło to zmienić, a w planach jest między innymi "bezpieczna wersja" YouTube czy Gmaila. Projekt ten przewiduje dodanie do stron specjalnego panelu do kontroli rodzicielskiej, a także konieczność zakładania weryfikowanych kont.

Zdaniem Google po wprowadzeniu usługi w życie znikną wspomniane ekrany z potwierdzeniami pełnoletności użytkownika, a zastąpią je funkcje znajdujące we wspomnianym panelu. Nie zdradzono jeszcze żadnych istotnych szczegółów - np. czy projekt zmieni ustawienia prywatności - jednak powinny pojawić się one już wkrótce, ponieważ prace są na etapie zaawansowanym. Według przecieków nowość ta trafi również do systemu Android jako jedna z integralnych jego funkcji.