Google pracuje nad kompatybilnością Android Wear z iPhonem

Jak donosi The Verge, Google marzy się, aby jego urządzenia z serii Android Wear współpracowały nie tylko z Androidem, ale i innymi mobilnymi systemami operacyjnymi. Pierwszy cel to kompatybilności z iOS.

Aktualnie Android Wear można kontrolować przy pomocy iPhone'a - ale potrzebne są do tego odpowiednie aplikacje. Dzięki temu na urządzeniu Apple można korzystać z podstawowych funkcji, jak powiadomienia, a także kilku nieco bardziej zaawansowanych, np. wyszukiwanie głosem. Jednak celem Google jest stworzenie aplikacji pod iOS, które będą udostępniać wszystko, co mają posiadacze smartfonów z Androidem. W tworzeniu tych rozwiązań pomagają Google inni deweloperzy, którzy zaproponowali kilka sposobów umożliwiających kontrolę Android Wear przez iPhone'a. Po co to wszystko? Oczywiście w celu zdobycia klientów.

Android Wear (foto: oficjalna strona)

Android Wear (foto: oficjalna strona)

Samo Apple jak na razie nie komentuje tych informacji, więc nie wiadomo, czy umożliwi konkurencji umieszczanie w AppStore aplikacji do sterowania Android Wear, czyli konkurencji dla Apple Watch. A same wearables od Google mają doczekać się w najbliższym czasie dużej aktualizacji, która przyniesie między innymi wsparcie dla gestów oraz pełną obsługę Wi-fi.