Google pracuje nad konsolą do gier, "inteligentnym" zegarkiem i tańszym Nexus Q

The Wall Street Journal doniósł, że Google szykuje konsolę do gier. Oczywiście nad jej pracą czuwać ma Android.

The Wall Street Journal opierając się na informacjach pozyskanych od "osób znających sprawę" donosi, że firma Google szykuje się do wprowadzenia na rynek kilku nowych gadżetów.

Konsola do gier

Jednym z nich ma być konsola do gier pracująca, oczywiście, pod kontrolą Androida. Zdaniem wspomnianych "osób" Google rozpoczął prace nad tym urządzeniem w odpowiedzi na spekulacje mówiące o szykowanej przez Apple konsoli iGame, która miałaby zostać zaprezentowana wraz z kolejną wersją urządzenia Apple TV (być może zostanie w nie wbudowana). Ponadto bacznie przygląda się firmie Ouya, która rozpoczęła właśnie sprzedaż "androidowej" konsoli za 99 USD.

"Inteligentny" zegarek

Nie chcąc pozostać w tyle, Google pracuje już też podobno nad "inteligentnym" zegarkiem, mającym współpracować ze smartfonem, z którym będzie komunikował się za pomocą technologii Bluetooth. Podobne urządzenie zapowiedział już Samsung. Od dawna spekuluje się też, że pracuje nad nim Apple.

Nexus Q

W połowie 2012 roku firma Google zaprezentowała urządzenie o nazwie Nexus Q, które miało pozwalać na stworzenie multimedialnego centrum rozrywki zarządzanego za pośrednictwem tabletu. Zostało ono mocno skrytykowane ze względu na wysoką cenę ustaloną na poziomie 299 USD, co skłoniło amerykańską firmę do zaniechania jego sprzedaży.

Google nie porzuciło jednak projektu i szykuje jego następną wersję, która ma być dostępna w znacznie bardziej przystępnej cenie.