Google pracuje nad modularnymi wyświetlaczami

Firma Google pracuje nad projektem pozwalającym na składanie wielkich wyświetlaczy z mniejszych paneli.

Firma Google szykuje się do premiery interesującego rozwiązania tworzonego w ramach projektu Ara. Mowa tutaj o platformie pozwalającej na głębokie spersonalizowanie smartfona oraz wymianę z czasem w razie konieczności wybranego podzespołu, podobnie jak to czynimy w przypadku upgrade'u peceta.

Wall Street Journal poinformował niedawno o kolejnym podobnym projekcie Google, który prowadzony jest pod kierownictwem Mary Lou Jepsen, współautorki projektu One Laptop per Child (OLPC). Tym razem chodzi o rozwiązanie pozwalające na budowanie wielkich wyświetlaczy poprzez łączenie ze sobą mniejszych paneli w postaci modułów. Proces ten ma być uproszczony do minimum, przypominać składanie klocków i umożliwiać np. stworzenie telewizora o praktycznie dowolnej przekątnej w przystępnej dla konsumentów cenie.

Projekt jest obecnie w początkowej fazie rozwoju. Źródło WSJ, które ma dostęp do informacji na jego temat twierdzi, że obecnie jednym z największych problemów jaki próbuje rozwiązać grupa specjalistów pod przewodnictwem Mary Lou Jepsen (są wśród nich m.in. inżynierowie pracujący wcześniej w firmach Samsung i Qualcomm) jest wypracowanie systemu pozwalającego na złożenie poszczególnych modułów ze sobą w taki sposób, aby nie było widocznego pomiędzy nimi połączenia.