Google pracuje nad otwartą alternatywą dla usługi Apple AirPlay

Serwis GigaOM zamieścił artykuł, z którego wynika, że Google pracuje nad otwartym standardem mającym być alternatywą dla oferowanej przez Apple usługi AirPlay.

Z zamieszczonego przez GigaOM artykułu wynika, że firma Google pracuje nad otwartym standardem mającym być alternatywą dla usługi AirPlay polegającej na przesyłaniu multimediów między urządzeniami za pośrednictwem opracowanego przez firmę Apple protokołu. W ekosystemie tym oprócz smartfonów, tabletów i komputerów Apple kluczowym elementem jest Apple TV, czyli przystawka do telewizora, za pomocą której możliwe jest wyświetlanie obrazu z pozostałych urządzeń.

Google twierdzi, że współpracuje obecnie z wieloma producentami sprzętu i oprogramowania, co powinno pozwolić "pchnąć cały przemysł do przodu". Obecnie wydaje się, że nowy, otwarty, multimedialny standard w pierwszej kolejności zagości na urządzeniach przenośnych korzystających z Androida oraz telewizorach oferujących niezbyt popularną obecnie usługę Google TV. Później pojawi się jednak z pewnością na innych platformach i urządzeniach.

Zobacz również:

  • Nowa epoka w VOD - jak w pełni wykorzystać potencjał HBO Max, Disney Plus, Netflix i innych?
  • Chrome do natychmiastowej aktualizacji. Dlaczego?

Warto dodać, że wstępne możliwości nowej technologii zostały już zaprezentowane. W poprzednim tygodniu serwis YouTube udostępnił bowiem funkcję, dzięki której "androidowe" gadżety automatycznie wykrywają telewizor Google TV pracujący w tej samej sieci i pozwalają na przesłanie na jego ekran wybranych treści.

_________________

Bardzo fajnie:) Trzymam kciuki za Google.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: