Google pracuje nad wsparciem dla Steam'a w Chrome OS!

Możliwe, że już wkrótce zagramy w proste gry ze Steam'a na urządzeniach z Chrome OS.

Na targach Consumer Electronics Show 2020 w Las Vegas, które zakończyły się w zeszłym tygodniu redaktorzy Android Police rozmawiali z Kanem Liu - dyrektorem do spraw zarządzania produktami w Chrome OS.

Google pracuje nad wsparciem dla Steam'a w Chrome OS!

Źródło: steam.com

Podczas rozmowy pracownik Google niespodziewanie poinformował, że producent szykuje dla swoich użytkowników sporą niespodziankę. Okazuje się, że wyszukiwarkowy gigant wie, że Valve pracuje nad wdrożeniem aplikacji Steam na komputery pracujące pod kontrolą Chrome OS. Oznacza to, że platforma do gier po raz pierwszy może pojawić się na tabletach, ponieważ na rynku dostępne są tego typu urządzenia pracujące pod kontrolą pełnej wersji Chrome OS.

Niestety Liu nie przedstawił żadnych szczegółów, ani tym bardziej daty wdrożenia, ale uruchomianie Steam'a na Chrome OS możliwe będzie dzięki kompatybilności systemu z aplikacjami od Google. W chwili obecnej nie wiemy czy sam wyszukiwarkowy gigant zaangażował się we współpracę z Valve, której owocem będzie Steam na Chrome OS.

Niestety wiemy już, że są pewne problemy z wdrożeniem Steam'a na urządzenia z Chrome OS, co związane jest z samą konstrukcją systemu od Google. Okazuje się, że większość Chromebook'ów posiada bardzo ograniczone możliwość akceleracji 3D. Sprawy nie ułatwia fakt, że ze względu na niewielką zasobożerność systemu producenci komputerów z Chrome OS rzadko decydują się na implementacje procesorów lepszych, niż Celeron i Pentium.

Liu powiedział, że w przyszłości obraz komputera z Chrome OS znacząco się zmieni. Duże znaczenie będzie miało wprowadzenie nowych modeli wykorzystujących układy od AMD.

Przedstawiciel Google informuje, że użytkownicy komputerów z Chrome OS najczęściej pobierają z Play Store gry logiczne i nie inaczej powinno być w przypadku Steam'a. Musimy być świadomi licznych ograniczeń komputerów z Chrome OS. Z pewnością nie jest to sprzęt do gier i nie powinniśmy liczyć, że na tanim komputerze uruchomimy tytuły AAA.

Czas pokaże, czy na system Chrome OS faktycznie zawita Steam, a jeżeli tak się stanie to w jakiej formie.

Źródło: androidpolice.com