Google prezentuje Top 10 wyszukiwań 2011 roku

Zeitgeist 2011 to strona przygotowana przez Google a ukazująca, czym interesował się świat w mijającym powoli roku. Znajdziemy na niej listę 10 osób, zdarzeń i przedmiotów, które najszybciej zyskiwały popularność. Część z nich związana jest ze światem nowoczesnych technologii.

Zeitgeist 2011

Stronę Zeitgeist 2011 przetłumaczono na wiele języków. Jej zasoby można przeglądać także po polsku i trzeba przyznać, że stanowią one ciekawą prezentację, tego czym żył świat w 2011 roku. Jest bogato ilustrowana i opatrzona licznymi wykresami. Stworzono także specjalny wideoklip z piosenką Sooner or Later Mata Kearney'a.

Na liście Top 10 najszybciej zyskujących popularność są cztery produkty ze świata nowoczesnych technologii. Znalazł się tam serwis Google+, gra Battlefield 3, prototyp iPhone'a 5 oraz iPad 2. Z technologią związany jest też zmarły prezes Apple Steve Jobs oraz Rebecca Black - trzynastoletnia piosenkarka, która zyskała popularność dzięki YouTube'owi.

Tragedia i rozrywka

Swoje miejsce w Top 10 mają również tragicznie zmarły celebryta Ryan Dunn, matka oskarżona o zabójstwo swojej córki i uniewinniona od tych zarzutów, a także awaria elektrowni Fukushima związana z marcowym trzęsieniem ziemi w Japonii oraz piosenkarka Adele, której płyta 21 wstrząsnęła światem muzyki. Każda pozycja na liście jest wyczerpująco opisana i opatrzona wykresami obrazującymi wzrost popularności jej wyszukiwania.

Oprócz głównej listy Top 10 można obejrzeć inne, które pokazują popularne wyszukiwania w węższych kategoriach tematycznych takich jak ludzie, rozrywka lub sport. Swoje Top 10 wyszukiwań mają także poszczególne kraje. Co było popularne w Polsce? Pierwsze miejsca należą do Kwejka, Minecrafta i Facebooka.pl.