Google prezentuje nową aplikacje Gmail zintegrowaną z Google Meet

Google opublikowało nową aplikację Gmail, która oferuje lepszą integrację z narzędziami do wideokonferencji. Początkowo program dostępny będzie dla firm.

Do sieci przedostały się właśnie informacje na temat nadchodzącej aktualizacji aplikacji Gmail dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Program pierwotnie miał zostać zaprezentowany na nadchodzącej konferencji Google Cloud Next '20.

Nowa aplikacja Gmail

Nowa aplikacja Gmail

Po wczorajszym przecieku Google postanowiło nie czekać do konferencji i zaprezentowało oficjalnie nową wersję Gmail'a dla użytkowników G Suite.

W najbliższej przyszłości klient pocztowy Gmail stanie się centrum dowodzenia dla wszystkich narzędzi do komunikacji stworzonych przez Google. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskamy szybki dostęp do wiadomości e-mail oraz wiadomości z komunikatorów. Całość zostanie zintegrowana również z Dokumentami Google w takim wymiarze, abyśmy nie musieli przechodzić do kolejnej aplikacji podczas otwierania pliku .doc lub .xls.

Na początku nowa aplikacja dostępna będzie jedynie dla organizacji korzystających z G Suite, ale Google nie wyklucza jej implementacji dla wszystkich użytkowników indywidualnych.

Nowa aplikacja Gmail została zintegrowana z narzędziami Chat, Meet oraz Rooms. Rozwiązanie to ma ułatwić komunikacje w ramach organizacji. W związku z wcześniejsza, globalną integracją Google Meet z Gmail'em ta zmiana będzie widoczna również dla klientów indywidualnych.

Czat indywidualny

Czat indywidualny

Z przecieków wiemy, że w aplikacji pojawią się dwie dodatkowe zakładki obok Mail i Meet - Czat oraz Pokoje (Rooms). Czat pozwoli na komunikacje podobną, jak za pośrednictwem Hangouts czy Messenger, a Pokoje zachowywać się będą, jak grupy na Slacku.

Osoby z Twojej organizacji uzyskają również dostęp do wspólnych plików i zadań, co powinno znacząco ułatwić pracę nad projektami długoterminowymi.

W komputerowej wersji Gmail'a wszystkie zmiany pojawią się w pasku nawigacyjnym z lewej strony ekranu. Użytkownicy pakietu biurowego G Suite otrzymają także dostęp do funkcji "Do not disturb", czyli popularnego nie przeszkadzać.

Nowa aplikacja Gmail na komputerze

Nowa aplikacja Gmail na komputerze

W chwili obecnej Google uruchomiło zamknięte testy nowej wersji Gmail'a. Pojawi się ona u osób posiadających konto G Suite na przestrzeni następnych tygodni.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20

Źródło: androidpolice.com