Google prezentuje nową, prostszą wersję reCAPTCHA

Firma Google zaprezentowała nowe API mechanizmu reCAPTCHA, dzięki któremu internauci nie będą już musieli męczyć się (chyba, że coś pójdzie nie tak) z przepisywaniem treści nieczytelnych obrazków.

Firma Google zaprezentowała nową wersję mechanizmu reCAPTCHA. To dobra informacja dla internautów, którzy często napotykali na problem z przepisaniem kodu z nieczytelnego obrazka.

Podstawowe założenie nowej wersji mechanizmu reCAPTCHA, który korzysta z nowego API nazywanego przez Google "No CAPTCHA reCAPTCHA”, to znaczne uproszczenie obsługi polegające, jak można się domyślić, na wyeliminowaniu systemu CAPTCHA. Nie będziemy już więc prawie musieli przepisywać kłopotliwych do odczytania tekstów. Wystarczy bowiem, że wypełnimy kilka pól, a następnie zaznaczymy okno potwierdzając, że "nie jesteśmy robotem". Zasadę działania nowego mechanizmu pokazuje poniższy film:

Co jednak oznacza użyty wcześniej przeze mnie zwrot "prawie musieli"? To, że w momencie, gdy mechanizm jednak nabierze podejrzeń co do naszej osoby, możemy zostać poproszeni o odczytanie kłopotliwych znaków. W przypadku urządzeń mobilnych, czyli obsługiwanych dotykiem, zostaniemy natomiast poproszeni o dopasowanie podobnych obrazków:

Google prezentuje nową, prostszą wersję reCAPTCHA

Nowa wersja mechanizmu reCAPTCHA

Na koniec warto dodać, że nowa wersja mechanizmu reCAPTCHA była już testowana przez różne serwisy, w tym Snapchat, WordPress i Humble Bundl. Google twierdzi, że sprawdziła się świetnie, ponieważ korzystający z niej internauci radzili sobie znacznie sprawniej w przypadku poprzedniej wersji.

Więcej informacji: Google Online Security Blog