Google prezentuje pogodę na swoich Mapach

Mapy Google zostały właśnie wyposażone w możliwość sprawdzania warunków pogodowych na całym świecie. Jest to możliwe dzięki współpracy z serwisem dostarczającym informacje o pogodzie z całego świata The Waether Channel oraz z Laboratorium Badawczym Marynarki Wojennej USA.

Nową warstwę pogodową można uruchomić za pomocą widżetu znajdującego się w prawym górnym rogu ekranu Map Google. Kliknięcie na ikonkę obrazującą pogodę w konkretnym mieście otwiera okno z danymi takimi jak wilgotność powietrza, a także prędkość i kierunek wiatru. Tam też znajdziemy prognozę pogody na następne cztery dni - informuje nas Jonah Jones na blogu Google.

Po lewej stronie ekranu znajdują się opcje, dzięki którym użytkownicy mogą zmieniać jednostki, w których prezentowane są dane pogodowe oraz wyłączyć wyświetlanie pokrywy chmur, którą można obserwować na odpowiednio dużym oddaleniu od mapy.

Zobacz również:

  • Asystent Google traci funkcje na wybranych urządzeniach!
  • Recenzja: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?
  • Twitter – płatna prognoza pogody zamiast reklam?

Prezentowane przez Google dane pogodowe pochodzą z serwisu weather.com należącego do kanału telewizyjnego The Weather Channel poświęconego właśnie sytuacji pogodowej na świecie. Informacje o pokrywie chmur dostarczane są natomiast przez Laboratorium Badawcze Marynarki Wojennej USA.

Serwis Google Maps już wcześniej udostępniał informacje takie jak m.in. topografia i informacje o ruchu uliczny dla niektórych lokalizacji. W lipcu kraje europejskie doczekały się warstwy prezentującej zmiany w natężeniu ruchu ulicznego, która aktualizowana jest w czasie rzeczywistym.

Poniżej znajduje się film prezentujący nową funkcję.