Google prezentuje wyniki finansowe i chwali się sukcesami na rynku mobilnym

Google chwali się nie tylko swoimi wynikami finansowymi, ale też liczbami związanymi z rynkiem mobilnym. Oprócz danych o wzrostach dochodów i zysku netto, Larry Page podzielił się na swoim profilu Google Plus jeszcze inną ważną informacją. Chodzi o ogromną ilość dziennych aktywacji urządzeń z Androidem.

Google na stronie investor.google.com zaprezentowało swoje wyniki finansowe. Nie ma w nich zaskoczenia. Nadal ponad 90% dochodów firmy pochodzi z reklam w wyszukiwarce i na stronach własnych oraz witrynach partnerów. Całe dochody wzrosły do wartości 14 miliardów dolarów, 19% więcej niż rok temu. Jeśli chodzi o zysk netto, jest to 3,23 miliarda co przekłada się na 16% wzrostu. Larry Page jest z wyników bardzo zadowolony i twierdzi, że dużą zasługę mają tutaj urządzenia mobilne, których stale przybywa.

Na całym świecie jest obecnie już 900 milionów urządzeń z Androidem. Codziennie aktywowanych jest już aż 1,5 miliona nowych jednostek. Lwią część tego stanowią oczywiście smartfony, a sporą tablety. Android obecny jest też w wielu innych rodzajach urządzeń, jak np. set-top boksach do telewizora. Liczba ta robi bardzo duże wrażenie. Ale jeśli chodzi o rynek mobilny, to Google informuje też o innych istotnych wartościach. Ilość pobrań programów i gier w sklepie Google Play przekroczyła już 50 miliardów, a przez pierwszą połowę 2013 roku wypłaciło deweloperom aplikacji tyle samo pieniędzy, co przez cały rok 2012.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [24.09.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [24.09.2021]
  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!