Google przejmie Twittera?

Twitter to bardzo popularna usługa. Zdobywa coraz większą rzeszę użytkowników na całym świecie i to nie tylko wśród prywatnych, również biznesowych. Zauważyło to także Google, które - według niepotwierdzonych informacji - rozpoczęło rozmowy z twórcami Twittera na temat zakupu usługi.

Informację tą podał serwis TechCrunch, który cytuje wypowiedzi różnych osób, bliskich obu firmom. Niektórzy twierdzą, że rozmowy znajdują się na wczesnym stadium, inni, że zaszły już bardzo daleko.

Warto wspomnieć o ofercie Facebooka, który zaproponował Twitterowi 500 milionów dolarów - oferta została jednak odrzucona. Jeśli plotki o rzekomych rozmowach Google'a i Twittera są prawdziwe, to oznacza to, iż firma z Mountain View zaproponowała znacznie większą kwotę. Jedno z anonimowych źródeł wspomina także o współpracy obu firm, której efektem ma być nowy silnik wyszukiwania w czasie rzeczywistym.

Zamiary Google'a z pewnością nie mogą dziwić. Firma z Mountain View nie ma obecnie wśród usług czegoś podobnego do Twittera, a ten ma już bardzo silną pozycję na rynku usług internetowych. Po co więc rywalizować, skoro można kupić?!