Google przejmuje Katango aby usprawnić Google+

Google przejęło Katango - firmę, która stworzyła aplikację do automatycznego grupowania kontaktów. Ma to pozwolić na ulepszenie tzw. kręgów w portalu Google+.

Google+ powstał raptem kilka miesięcy temu. Jego twórcy marzą o tym aby zdetronizował on Facebooka. Nic więc dziwnego, że Google czyni coraz to nowe inwestycje aby poprawić swój serwis społecznościowy.

Jednym z takich pomysłów jest przejęcie Katango. Firma ta stworzyła specjalne oprogramowanie, które sortuje użytkowników Facebooka na specjalne grupy. Podobne rozwiązanie zostało zaimplementowane w Google+. Użytkownicy narzekają jednak na zbyt małą możliwość personalizacji kręgów. Nie ma bowiem na przykład możliwości dzielenia się informacjami z wybranymi znajomymi. Tymczasem Katango stworzyło w lipcu aplikację dla użytkowników iPhone'ów, która pozwalała dzielić się informacjami tylko z jednym kręgiem ustalonym np. według miejsca zamieszkania.

Zobacz również:

  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [28.09.2021]

Co wyjdzie z tej współpracy - przekonamy się już niebawem, widać jednakowoż, że Google jest bardzo zdesperowane aby promować swój serwis społecznościowy.