Google przestraszyło się aplikacji od CyanogenMod i usunęło ją ze sklepu

Do sklepu Google Play jakiś czas temu trafił program od zespołu CyanogenModa. Aplikacja jak tylko się dało upraszczała procedurę rootowania urządzenia instalacji nieoficjalnego oprogramowania. Niestety Google najwyraźniej się ten program nie spodobał, ponieważ został on usunięty z zasobów sklepu Play.

CyanogenMod to projekt bazujący na Androidzie. Programiści czerpiący z kodu źródłowego systemu Google przygotowują swoją własną odmianę zielonego robota. Wzbogacają modyfikację o swoje własne dodatki, funkcje i aplikacje. Gotowe obrazy takiego systemu można bezpłatnie pobrać dla większości popularnych urządzeń.

CyanogenMod Installer to aplikacja, której zadaniem jest przeprowadzenie w jak najprostszy sposób użytkownika przez proces rootowania urządzenia i instalacji nieoficjalnej wersji oprogramowania. Niestety, od teraz użytkownicy chcący skorzystać z pomocy tej aplikacji będą musieli zainstalować ją ręcznie spoza sklepu Play. Zespół CyanogenMod, jak wyjawia we wpisie na stronie projektu, usunął swoją aplikację CyanogenMod Installer dobrowolnie po otrzymaniu ostrzeżenia od Google, że narusza ona regulamin sklepu Google.Twórcy Androida wyjaśniają, że tak jak sama aplikacja jest nieszkodliwa, tak namawia ona użytkowników do usunięcia zabezpieczeń telefonu, co skutkuje utratą gwarancji i z tego powodu powinna zniknąć z zasobów Sklepu Play. Zespół CyanogenMod nie miał wyboru, tylko zaakceptować decyzję giganta. Użytkowników zainteresowanych aplikacją zachęca natomiast do instalowania CyanogenMod Installera samodzielnie poprzez pobranie pliku .apk, a aplikacja zostanie zgłoszona do Amazon Appstore oraz sklepu z aplikacjami Samsunga.


Zobacz również