Google przygotowało 2 mln USD dla hakerów. Muszą jedynie zhakować Chrome

Sądzisz, że posiadasz wiedzę pozwalającą ci na zhakowanie przeglądarki Chrome? Jeżeli tak, możesz uczciwie zarobić ładną sumkę pieniędzy.


W październiku w Malezji odbędzie się konferencja Hack in the Box. Firma Google poinformowała, że zamierza na niej przeprowadzić konkurs Pwnium 2, do którego mogą przystąpić osoby chcące spróbować swoich sił w łamaniu zabezpieczeń przeglądarki Chrome. Co ważne, ustalona przez giganta pula nagród sięga aż 2 milionów dolarów.

Uczestnicy mogą liczyć na:

- 60 tys. dolarów nagrody za złamanie zabezpieczeń samej przeglądarki

- 50 tys. dolarów nagrody za złamanie zabezpieczeń przy wykorzystaniu jednego błędu Chrome i jednego błędu oprogramowania firm trzecich

- 50 tys. dolarów nagrody za złamanie zabezpieczeń przy wykorzystaniu oprogramowania firm trzecich

Zdobyć te pieniądze wcale nie będzie jednak łatwo. Podczas marcowego konkursu, w którym do zdobycia był milion dolarów, jedynie dwóm uczestnikom udało się złamać zabezpieczenia Chrome za co otrzymali oni w sumie 120 tys. dolarów nagrody.

Google premiuje

Co interesujące, informacja o konkursie pojawiła się w zaledwie 24 godziny po deklaracji firmy Google, w której zapowiedziała ona, że zamierza wypłacić 1000 dolarów premii dla osób, które uczestniczą w ponad dwuletnim programie wyszukiwania luk w Chrome.

Google zwiększa bezpieczeństwo

Warto też przypomnieć, że Google swoją dbałość o bezpieczeństwo potwierdza działaniami. Ostatnim ich przykładem było zwiększenie bezpieczeństwa Flasha poprzez umieszczenie go w ulepszonym sandboksie.

___________________

Ktoś chętny?