Google przygotowało świetne logo. Musisz się nim pobawić!

Korzystając z wyszukiwarki Google'a z pewnością rzuciło wam się w oczy nowe, bardzo skomplikowane logo. Warto mu chwilę poświęcić, gdyż nie tylko przypomina nam ono o urodzinach Roberta Mooga, pioniera muzyki elektronicznej, ale również pozwala na nagranie swojego utworu i przesłanie go znajomym na Google+.

Firma Google co jakiś czas wykorzystuje swoje logo, aby uhonorować i przypomnieć nam różne wybitne postaci, wśród których nie zabrakło również Polaków (m.in. Marii Skłodowskiej-Curie, Fryderyka Chopina i Czesława Miłosza). Dzisiaj kolej przyszła na Roberta Mooga, który urodził się dokładnie 78 lat temu w Nowym Jorku.

Jego postać z pewnością nie jest obca wielbicielom muzyki elektronicznej, gdyż to właśnie on był jej pionierem. Jako pierwszy skonstruował bowiem w 1963 nowoczesny i w pełni konfigurowalny syntezator analogowy (syntezator Mooga), który zaprezentował rok później na zjeździe Audio Engineering Society (AES).

Prawdziwą popularność zdobył jednak dopiero wprowadzony do sprzedaży przez Moog Music w 1970 roku MiniMoog, czyli monofoniczny, przenośny i tani syntezator analogowy. Dla potwierdzenia tych słów wystarczy wspomnieć, że korzystali z niego tacy muzycy jak Jean Michel Jarre, Phil Collins, czy bliższy naszemu sersu Czesław Niemen, który jako pierwszy sprowadził MiniMooga do Polski.

Świetne logo

Logo zaprezentowane dzisiaj przez Google przedstawia syntezator Mooga i stanowi efekt czteromiesięcznych prac inżyniera Joey'a Hursta, który wzorowo wykonał zadanie zlecone mu przez wielkiego wielbiciela dokonań Roberta Mooga, Ryana Germicka (szef działu odpowiedzialnego za Google Doodle).

To skomplikowane dzieło jest w pełni interaktywne pozwalając nam na skorzystanie z całej gamy przełączników oraz spróbowanie swoich sił w trudnej sztuce "stukania w klawisze". Co więcej, nasze muzyczne poczynania możemy nagrać (do 30 sekund) i przesłać znajomym z Google+.

Zapraszam do zabawy!