Google przypomniało sobie o Wear OS - kolejna aktualizacja w drodze

Wyszukiwarkowy gigant zamierza reaktywować swój system operacyjny dla urządzeń ubieranych. Pomóc ma w tym premiera OPPO Watch oraz solidna aktualizacja oprogramowania.

Google zgodnie z wcześniejszymi obietnicami rozpoczęło aktualizację Wear OS. Aktualizacja H-MR2 nadal opiera się na Androidzie 9.0 Pie, a na pierwszy rzut oka nie znajdziemy żadnych zmian.

Suunto 7 z Wear OS

Suunto 7 z Wear OS

Zaktualizowana strona wsparcia technicznego systemu Wear OS mówi, że po najnowszej aktualizacji system operacyjny Wear OS będzie znacznie szybszy. Usprawniono również proces parowania oraz co ważniejsze zużycie energii, które ma bezpośrednio przełożyć się na dłuższe czasy pracy na baterii.

Pierwszym zegarkiem, który otrzymał już aktualizację Wear OS H-MR2 jest sportowy Suunto 7. Google informuje, że w nadchodzących miesiącach oprogramowanie trafi na sprzęt innych producentów. Niestety w chwili obecnej brakuje jakiejkolwiek mapy drogowej, która wskazywałaby jakie urządzenia oraz kiedy otrzymają Wear OS.

W zeszłym miesiącu Google poinformowało, że zamierza wprowadzić dużą aktualizację Wear OS, która koncentrować się będzie na poprawie wydajności zegarków.

Oprogramowanie po aktualizacji ma zapewnić rozruch szybszy o 20%. Poprawiono również ogólną resaponsywność urządzeń. Firma podkreśla również, że proces parowania stał się znacznie szybszy i bardziej niezawodny.

Najważniejszą nowością jest rzekome wydłużenie czasu pracy zegarków z Wear OS. Niestety firma w chwili obecnej nie przedstawia żadnych szczegółów na ten temat.

System Wear OS po aktualizacji w pełni wykorzystuje moc nowych procesorów Qualcomm Snapdragon Wear 4100 oraz Wear 4100 Plus, które mają zwiększyć moc przetwarzania aż o 85%.

Sprawdź, ile kosztuje OPPO Watch - najnowszy smartwatch z Wear OS.

Źródło: techradar.com