Google przyspiesza wczytywanie przycisku +1

Na swoim blogu Google podało, że przycisk +1 będzie wyświetlał się na stronach do trzech razy szybciej niż wcześniej. Dzięki niemu osoby odwiedzające różne strony internetowe mogą wskazywać które artykuły, zdjęcia lub inne treści na nich się znajdujące przypadły im do gustu oraz dzielić się tymi informacjami ze znajomymi.

Google samodzielnie wprowadza poprawki, które przyśpieszą wczytywanie przycisku +1. Webmasterzy stron na których jest on umieszczany nie będą musieli podejmować w tym celu żadnych działań.

Oprócz tego, przycisk +1 będzie teraz mógł ładować swój JavaScript równolegle do reszty zawartości strony i w ten sposób jego wyświetlenie nie będzie wymagało dodatkowej ilości czasu. Aby wprowadzić to usprawnienie webmasterzy muszą jednak zaktualizowania fragment kodu przy użyciu narzędzia konfiguracyjnego dla przycisku +1.

Zobacz również:

  • Jak długo dostanę aktualizacje Androida? Sprawdzamy wszystkich dużych producentów

Poprawki wydajności przycisku +1 mają sprawić, by działał on tak szybko jak to tylko możliwe. W swym działaniu jest on bardzo podobny do facebookowego Lubię to!. Na swoich stronach Google wprowadziło go w marcu, a zewnętrznym stronom został udostępniony w czerwcu.

Przycisk +1 jest związany z powoli wprowadzanym serwisem społecznościowym Google+ i razem stanowią część starań internetowego giganta, których celem jest osiągnięcie większego znaczenia na rynku serwisów społecznościowych.