Google przywraca nazewnictwo. Wiemy, jaką nazwę otrzyma Android 12!

Android 10 i Android 11 nie otrzymały charakterystycznych nazw. Może się to zmienić wraz z premierą Androida 12.

Google od czasu wprowadzenia pierwszego publicznego wydania Androida nazywał każdą kolejną wersję tego systemu operacyjnego. Tradycyjnie następne wydania zielonego robociku otrzymywały nazwy charakterystycznych słodyczy i deserów, a kolejność ich nadawania była alfabetyczna.

Google Pixel 5 - pierwsze urządzenie, które otrzyma aktualizację do Androida 12

Google Pixel 5 - pierwsze urządzenie, które otrzyma aktualizację do Androida 12

Swego czasu Google podpisało nawet umowę z firmą Nestle na stosowanie nazwy KitKat do określania Androida 4.4.

Zobacz również:

Obecnie trwa aktualizacja wielu urządzeń do Androida 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma nowe oprogramowanie), a programiści firmy Google kończą już pracę nad pierwszą wersją poglądową Androida 12.

Zrzuty z ekranu nowego oprogramowania trafiły już do sieci, a my z dnia na dzień wiemy coraz więcej o nadchodzącym Androidzie 12.

Okazuje się, że po niespełna dwuletniej przerwie Google przywraca nazwy kodowe dla systemów operacyjnych Android.

Z najnowszego przecieku dowiedzieliśmy się, że Androida 12 otrzymał już nazwę kodową. Co ciekawe Google nie trzyma się już alfabetycznej kolejności, a sama nazwa dla polskich konsumentów może być mocno egzotyczna.

Nadchodząca wersja Androida tradycyjnie otrzymała nazwę od znanego deseru. Tym razem mowa o Snow Cone. Jest to odmiana deseru lodowego popularna w Stanach Zjednoczonych.

W chwili obecnej nie wiemy jeszcze kiedy Google zaprezentuje Androida 12 Snow Cone. Wersja poglądowa systemu operacyjnego może zostać wydana jeszcze w tym miesiącu. Finalna kompliacja Androida 12 powinna zostać wprowadzona na rynek w okolicach wakacji.

Więcej informacji o Androidzie 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: winfuture.de