Google się wygadało. Wear OS łączy się z Tizenem!

Google potwierdziło zawiązanie współpracy z Samsungiem. Nowy sojusz zaowocuje zegarkami Galaxy Watch z Wear OS, którymi w końcu zapłacimy w polskich sklepach.

Ostatnimi czasy w sieci pojawiło się sporo plotek dotyczących nowych zegarków Samsunga pracujących pod kontrola Wear OS. Źródła przekazywały, że Koreańczycy zamierzają porzucić autorską platformę i skupić się na bliskiej współpracy z Google, aby dostosować Wear OS do własnych potrzeb.

Wear OS

Wear OS

Wczoraj na konferencji Google I/O, wyszukiwarkowy gigant pochwalił się zawiązaniem współpracy z Samsungiem. Polegać ona będzie na dalszym rozwijaniu systemu operacyjnego Wear OS. Media branżowe donoszą, że najnowszy sojusz jest ostatnią deską ratunku dla systemu Wear OS, który nie przyjął się na rynku. Samsung jest drugim po Apple producentam, który dobrze radzi sobie ze sprzedażą smartwatchy. Premiera zegarków Samsunga z systemem operacyjnym stworzonym przez Google może poskutkować zwiększeniem popularności Wear OS.

Informacja ta jest bardzo dobra dla polskich konsumentów. Przyszłe zegarki Samsunga z systemem operacyjnym Wear OS będą wspierać płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem systemu Google Pay. Dotychczasowe modele posiadają elementy niezbędne do płatności zbliżeniowych, ale autorski system Samsung Pay nie jest dostępny w naszym kraju.

Tizen

Tizen

Zgodnie z informacjami przekazanymi bezpośrednio przez Google obie firmy zamierzają połączyć swoje rozwiązania - Wear OS oraz Tizen - w jeden, zunifikowany system dla urządzeń ubieranych.

Google deklaruje, że nowe rozwiazanie będzie nawet o 30% wydajniejsze przy jednoczesnym zachowaniu lepszych czasów pracy na baterii. System zaoferuje również nowe opcje programistyczne oraz płynniejsze animacje.

Zmiany te mają spowodować, że nowe zegarki z Wear OS będą godnymi konkurentami dla Apple Watch.

Pierwszym zegarkiem z nowym systemem operacyjnym Wear OS powinien być Samsung Galaxy Watch 4.

Źródło: ubergizmo.com