Google się wyłamało - Pixel 5 z tradycyjnym czytnikiem linii papilarnych

Nadchodzący flagowiec od Google zaoferuje klasyczny czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach.

Wszystko wskazuje na to, że Google postanowiło odkopać design sprzed kilku lat. Dla wielu użytkowników to rewelacyjna wiadomość. Pixel 5 zaoferuje bowiem klasyczny czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach.

Google Pixel 5

Google Pixel 5

Chwilę po zakończeniu przedsprzedaży Pixel'a 4a - obecnie jedynego smartfona sprzedawanego bezpośrednio przez Google do sieci trafiły informacje na temat flagowego Pixel'a 5. Premiera tego urządzenia może odbyć się lada moment.

Dzięki OnLeaks wiemy już, jak wyglądać będzie nowy smartfon od wyszukiwarkowego giganta. OnLeaks wcześniej dzielił się z nami szczegółami na temat Pixel'a 4a, a jego przewidywania okazywały się zgodne z rzeczywistością. Z tego właśnie powodu nie mamy wątpliwości, że informacje o Pixelu 5 są równie autentyczne.

Do sieci trafił render urządzenia, który opiera się na plikach CAD wysyłanych do producentów akcesoriów na pewien czas przed premierą. W tego typu plikach zapisane są najważniejsze dane dotyczące urządzenia, które pozwalają na stworzenie akcesoriów. Mowa między innymi o rozmiarach, rozmieszczeniu przycisków i innych kluczowych elementów na obudowie.

Pixel 5 wygląda jak Pixel 4 po liftingu lub Pixel 4a na sterydach. Na rewolucje nie mamy co liczyć. Urządzenie wygląda nowocześnie, ale na rynku znajdziemy bardziej innowacyjne i lepiej wyglądające produkty.

Z tyłu znajdziemy kwadratową obudowę obiektywów z dwoma aparatami, jednym niezidentyfikowanym czujnikiem oraz diodą doświetlającą LED. Zabrakło gniazda słuchawkowego Jack, ale możemy liczyć na powrót fizycznego czytnika linii papilarnych na pleckach. Rozwiązanie to jest mniej atrakcyjne wizualnie, ale dużo szybsze, wygodniejsze i dokładniejsze od czytników linii papilarnych umieszczonych w ekranach.

Co ciekawe Pixel 5 nie zaoferuje systemu rozpoznawania twarzy znanego z Pixel'a 4. Na renderach nie znajdziemy czujników odpowiedzialnych za działanie tego systemu. Pixel 5 będzie również tańszy od poprzednika. Wszystko dzięki zastosowaniu tańszego procesora Snapdragon 765G zamiast Snapdragona 865.

Źródło: arstechnica.com