Google stworzy tablet Nexus wspólnie z LG

Dwa smartfony Nexus markowane przez Google zostały wydane przy współpracy z różnymi producentami. Współtwórcą pierwszego tabletu Nexus będzie jeszcze inna firma. Nowe urządzenie powstanie w kooperacji z LG i ma wyznaczać kierunek dla innych producentów korzystających z Androida 3.0. Pomoc ze strony Google jest sporą szansą rozwoju dla LG.

Wcześniej Google współpracowało nad stworzeniem swoich smartfonów z HTC i Samsungiem. Ich kooperacja zaowocowała telefonami Nexus One i Nexus S. Oba dysponowały najnowszymi wersjami systemu Android w czystej wersji, bez dodatków firmowych, czyli w stanie jaki Google uważało za najwłaściwszy. Tymi produktami firma wskazywała drogę innym.

W serwisie mobile-review.com pojawiła się informacja, że Google pracuje teraz z kolejną firmą, a efektem ma być pierwszy tablet prosto od producenta Androida. Firmą mającą uczestniczyć w jego powstaniu jest LG, które do tej pory nie ma na koncie wielkich sukcesów w dziedzinie smartfonów i tabletów. W obecnym roku firma ma jednak silne postanowienie, by to zmienić i już zaprezentowała m.in. smartfon Optimusa 3D oraz tablet Optimus Pad.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [28.07.2021]
  • Mass Effect Legendary Edition - nowy mod upiększa grę
  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.07.2021]

Urządzenie, które przez analogię do smartfonów Google, można nazwać tabletem Nexus ma być pierwszym tabletem z poprawioną i zoptymalizowaną wersją Androida 3.0 Honeycomb. Tablet stworzony przez Google ma wskazywać właściwą drogę dla kolejnych firm korzystających z tego systemu.

Poza tym, jeśli informacja ta jest prawdziwa, to w umowie Google z producentami istnieje interesująca klauzula. Według niej firmy, które wydały swoje tablety z Androidem 2.x nie mogą zmienić go na wersję 3.0. Niewątpliwie może to wpływać na decyzję producentów. Oznacza bowiem wybór, wydać tablet ze starszą wersją systemu i bez możliwości aktualizacji, z nowszą lecz niedopracowaną lub opóźnić wydanie swojego produktu.