Google szykuje bazujący na subskrypcji serwis muzyczny

Serwis The Verge opublikował raport, z którego wynika, że Google zamierza uruchomić serwis muzyczny.

Serwis The Verge przekonuje, że dotarł do "dobrze poinformowanych źródeł w Google", które twierdzą, że ich firma zamierza uruchomić serwis muzyczny oparty na subskrypcji, który miałby rywalizować z takimi usługami, jak Spotify, czy Pandora.

Gigant internetowy podpisał już podobno umowy licencyjne z trzema czołowymi wytwórniami muzycznymi na świecie: Universal Music Group, Sony Music Entertainment i Warner Music Group. Zbudowany przy ich wsparciu serwis przypominać miałby wspomniany serwis Spotify. W odróżnieniu od niego nie oferowałby jednak dostępu do darmowego wariantu.

Niestety obecnie nie są znane jakiekolwiek dodatkowe szczegóły na temat nowej propozycji Google. Jeżeli jednak powyższe doniesienia są prawdziwe, poznamy ją prawdopodobnie już wkrótce podczas mającej się rozpocząć za kilka godzin corocznej konferencji dla deweloperów, Google I/O.

Aktualizacja: 15 maja 2013 19:37

Podczas trwającej jeszcze prezentacji otwierającej coroczną konferencję dla deweloperów firma Google faktycznie zaprezentowała nowy serwis o nazwie Google Music All Access, który będzie pozwalał na strumieniowe przesyłanie muzyku na życzenie.

Nowa usługa będzie kosztowała 9,99 USD, zaoferuje 30-dniowy okres próbny i już dzisiaj zostanie udostępniona mieszkańcom Stanów Zjednoczonych. Obecnie niestety nie wiadomo, czy trafi również do Polski.


Zobacz również