Google szykuje dwa nowe średniaki z modemem 5G - czy to Pixel'e 4a?

Wszystko wskazuje na to, że również Google uważa, że rok 2020 należy do sieci 5G. Już wkrótce mogą zadebiutować średniaki z serii Pixel z wbudowanymi modemami 5G.

Google po raz pierwszy w 2019 roku wprowadziło na rynek tanie urządzenia z serii Pixel. Po około pół roku od premiery Pixel'i 3 na rynku pojawiły się nieco słabsze i tańsze modele Pixel 3a i Pixel 3a XL.

Google szykuje dwa nowe średniaki z modemem 5G - czy to Pixel'e 4a?

Źródło: pcworld.com

Pixel'e z serii 3a zaliczyły bardzo udany debiut rynkowy, a fani oczekują, że również w tym roku na rynku pojawią się tańsze smartfony od Google.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [22.03.2023]
  • Google nie idzie za tłumem. W erze ogromnych smartfonów kolejny Pixel ma być jeszcze mniejszy

Mamy dobre wiadomości - Pixel 4a i Pixel 4a XL są już w fazie rozwoju i napędzane będą przez procesory Qualcomm Snapdragon 730 oraz Snapdragon 765.

Google zazwyczaj projektując nowe urządzenia nadaje im nazwy kodowe od ryb. Tym razem mamy do czynienia z słonecznikiem, karmazynem i jeżyną.

Pierwsze z trzech urządzeń napędzane jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 730, dzięki czemu wiemy już, że smartfon konkurować będzie z Xiaomi Mi 9T oraz Samsungiem Galaxy A71.

Pozostałe dwa smartfony o nazwach kodowych Redfin i Bramble zawierać będą mocniejszy procesor Qualcomm Snapdragon 765. Redaktorzy portalu XDA-developers odkryli, że jedno z urządzeń jest produkowane przez FIH Mobile, a drugie przez Foxconn.

Wszystkie trzy urządzenia pracują pod kontrolą czystego Androida 10.

Niestety w chwili obecnej nie znamy żadnych szczegółowych informacji na team Pixel'i 4a.

Przewidujemy, że tańsze modele Pixel'a mogą zadebiutować w maju 2019 roku na konferencji Google I/O.

Źródło: gsmarena.com, xda-developers.com