Google szykuje nową wyszukiwarkę obrazów. Zapowiada się bardzo dobrze

Firma Google wprowadza zmiany w wyszukiwarce obrazów. Mają one m.in. poprawić szybkość jej działania.

Według Google zmiany w wyszukiwarce obrazów (jej nowa wersja zostanie udostępniona za kilka dni) powinny zapewnić, że będzie ona "szybsza, piękniejsza i bardziej niezawodna".

"W oparciu o opinie użytkowników i webmasterów przeprojektowaliśmy Google Images, aby zapewnić lepszą jakość wyszukiwania" - powiedział Hongyi Li z firmy Google.

Nowa wyszukiwarka w odróżnieniu od poprzedniej wyświetla nam jeden główny obraz, który oprawiony jest na górze i na dole mniejszymi grafikami. Co ważne, przy podglądzie obrazu (aby go wyświetlić wystarczy najechać kursorem na miniaturkę) zamiast wysyłać nas do nowej strony (a to zawsze przecież trochę trwało) będą wyświetlane takie dane jak nazwa strony udostępniającej obraz, domena strony i rozmiar obrazu. Ponadto do naszej dyspozycji oddane zostaną przyciski "Odwiedź stronę", "Zobacz oryginalny obraz" i "Szczegóły obrazu".

O tym, czy nowa wyszukiwarka jest tak fajna, jak zapewnia Google przekonamy się, gdy zostanie udostępniona. Mi jednak już bardzo przypadła od gustu.


Zobacz również