Google szykuje tablet za...149 USD?

Nadchodzący tablet Google stał się obiektem kolejnych spekulacji. Wynika z nich, że może on być sprzedawany w bardzo atrakcyjnej cenie 149 dolarów.

Google szykuje tani 7-calowy tablet

O tablecie Google słyszymy już od kilku miesięcy. Z informacji podanych niedawno przez Richarda Shima, analityka z firmy DisplaySearch wynika, że urządzenie to powinno trafić do masowej produkcji już w przyszłym miesiącu. Twierdzi on ponadto, że będzie ono najprawdopodobniej dysponowało 7-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, pracowało pod kontrolą systemu Google Android 4.0 i kosztowało 199 USD.

Warto też dodać, że wielu analityków spekuluje, iż pierwszym tabletem Google będzie dostarczany pod nową nazwą zaprezentowany na targach CES tablet Asus Eee Pad ME37OT.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 26.11.2021]

Kogo atakuje Google?

Wielkość i przede wszystkim cena tabletu Google jasno pokazuje, że ma on stanowić konkurencję dla modeli Amazon Kindle Fire oraz Barnes & Noble Nook Tablet.

Cena - może być jeszcze lepiej

Wczoraj w serwisie Android and Me pojawiły się jednak kolejne doniesienia, które powinny przypaść do gustu wszystkim osobom szukającym taniego "androidowego" tabletu. Wynika z nich bowiem, że nowy sprzęt Google może kosztować znacznie mniej niż wcześniej zakładano, dokładnie 149 USD, czyli po przeliczeniu niespełna 500 złotych.

Może dwa modele?

Biorąc pod uwagę pojawiające się doniesienia na temat ceny tabletu, prawdopodobne jest również inne rozwiązanie. Jakie? Ano takie, że Google szykuje do naszej dyspozycji dwa tablety - wydajniejszy za 199 USD oraz "okrojony" w cenie o 50 USD niższej.

Gdyby tak się faktycznie stało, byłoby to jeszcze lepsze rozwiązanie dla konsumentów.

Google to już nie nowicjusz

Warto przypomnieć, że Google nie jest już nowicjuszem i ma odpowiednie doświadczenie na rynku urządzeń przenośnych. Firma wprowadziła bowiem wcześniej do sprzedaży własne smartfony z rodziny Nexus, których najnowszym przedstawicielem jest Samsung Galaxy Nexus.

________________

Bardzo dobrze, że na rynku pojawi się kolejny gracz powiększając ofertę tanich tabletów.