Google testuje Androida 4.0 na smartfonach pracowników

Osoby zatrudnione w Google otrzymują podobno Androida 4.0 na swoje smartfony. W ten sposób firma może przetestować system najpierw u swoich pracowników. O sprawie wiadomo od jednego z nich, który podał na Google+, że aktualizacja dobrze wygląda na jego Neksusie S.

Android 4.0

Serwis AndroidPolice.com zaprezentował zrzut ekranu, na którym widać wypowiedź Adela Souda z Google. Deweloper napisał w serwisie Google+, że jego smartfon Naxus S otrzymał już aktualizację i wygląda ona świetnie. Jest więc bardzo prawdopodobne, że Google pracuje nad doszlifowaniem swojego systemu, a w roli testerów wykorzystuje swoich pracowników.

Ciągle nie wiadomo ile czasu upłynie zanim aktualizacje zaczną pojawiać się na smartfonach zwykłych użytkowników. Pierwszy telefon z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich został wydany w listopadzie w Wielkiej Brytanii. Zebrał on entuzjastyczne recenzje, ale niektórzy wskazywali na problemy z dźwiękiem. Samsung, który jest jego producentem, przygotował jednak patcha, który ma to naprawiać.

Google wydało niedawno kod źródłowy Androida 4.0 i na jego podstawie powstały niestandardowe wersje systemu Ice Cream Sandwich (tzw. ROM-y), ale zabawa z nimi jest wskazana jedynie dla osób, które naprawdę znają się na hakowaniu smartfonów. Dla przeważającej większość lepiej, bezpieczniej i prościej będzie zaczekać na oficjalną aktualizację. Trafi ona jednak tylko do najbardziej zaawansowanych technicznie smartfonów.

Więcej informacji na temat nowości ze świata urządzeń mobilnych znajdziecie w naszych rankingach oraz recenzjach smartfonów i tabletów. Jak widać wyraźna większość nowych urządzeń tego typu wyposażona jest w system mobilny Google, a już niedługo dołączą do nich kolejne z Androidem 4.0.