Google testuje Asystenta z minimalistycznym interfejsem

Asystent Google towarzyszy nam już od paru miesięcy i chyba każdy przyzwyczaił się do jego wyglądu. Ale być może wkrótce będzie można wybrać jeden z dwóch.

Google niespodziewanie ujawniło, że testuje nowy wygląd cyfrowego pomocnika. Asystent Google jest cały czas rozwijany, a tydzień temu, przy okazji konferencji I/O, poznaliśmy jego nowe i planowane możliwości (zobacz "Asystent Google następnej generacji jest 10x szybszy i bardziej świadomy" oraz "Google dodaje do wyszukiwarki AR, Asystent Google rozwijany"). Znajduje sie nie tylko w smartfonach, ale i SmartTV, a także inteligentnych urządzeniach. W smartfonie wystarczy przytrzymać przycisk Home, aby pojawiło się charakterystyczne okienko. I to właśnie ono może wyglądać inaczej. Jak? Google proponuje rozwiązanie jak na poniższym zrzucie ekranu:

Google testuje Asystenta z minimalistycznym interfejsem

Asystent Google - wersja minimalistyczna

Proponowany interfejs jest dość minimalistyczny i nie zawiera żadnych sugestii oraz przykładowych pytań, jakie wyświetlają się w klasycznej wersji. Trzeba przyznać, że dzięki niemu widok na wyświetlaczu jest znacznie bardziej "uporządkowany". Co ciekawe, niektórzy użytkownicy Asystenta mogą już korzystać z tego nowego interfejsu - jednak Google nie zdradziło, w jaki sposób go przydziela. Niektóre pogłoski mówią, że szanse na jego otrzymanie daje aktualizacja aplikacji Google na smartfonie. Cóż - kto chce, może spróbować, jednak efektów nie gwarantujemy. Inne plotki głoszą, że w pierwszej kolejności minimalistyczna wersja Asystenta trafi na smartfony Pixel, ale samo Google tego nie potwierdza.

Zobacz również:

  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!
  • Asystent Google traci funkcje na wybranych urządzeniach!