Google testuje VoIP w usłudze Gmail

Możliwe, że już za jakiś czas usługa mailowa Google wzbogaci się o możliwość wykonywania normalnych połączeń telefonicznych. Testy nowej funkcji już są prowadzone.

Informacje na ten temat oraz screen z testów zamieścił CNET. Z doniesień wynika, że Google planuje dalej przekształcać usługę Gmail w kombajn do komunikacji. Już teraz, prócz maila użytkownicy mają do dyspozycji między innymi czat i wideoczat.

Obecnie trwają testy kolejnej usługi - połączeń telefonicznych. Ze zdjęć krążących w Sieci można wywnioskować, że nowa funkcja będzie umożliwiała wykonywanie standardowych połączeń w technologii VoIP. Usługa jest obecnie testowana, a Google nie na razie stroni od wypowiadania się w tej sprawie.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Uwaga! Fałszywe usługi ChatGPT to oszustwo, które może Cię drogo kosztować

Obecnie wiadomo jedynie, że połączenia wykonywane pomiędzy użytkownikami Gmaila na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady są darmowe oraz, że testujący usługę nie muszą mieć konta w Google Voice. Nie jest na razie jasne czy usługa ta będzie płatna. Możliwe, że Google wprowadzi system poboru opłat podobny do tego stosowanego przez Skype.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: