Google testuje nowe menu udostępniania w przeglądarce Chrome na Androida

W wersji Canary aplikacji Google Chrome pojawiło się nowe menu udostępniania z współdzieleniem linku URL za pomocą kodu QR.

Google dąży do tego, aby udostępnianie stron internetowych stało się jeszcze prostsze, szybsze i wygodniejsze. Wyszukiwarkowy gigant rozpoczął testy nowego interfejsu udostępniania (akcji) w przeglądarce Chrome na Androida. Menu udostępniania z nowym wyglądem dostępne jest obecnie jedynie w najnowszej wersji Google Chrome Canary i daje użytkownikowi możliwość udostępniania stron internetowych za pomocą kodu QR, kopiowania linku lub jego przesyłania na inne urządzenie.

Google testuje nowe menu udostępniania w przeglądarce Chrome na Androida

Źródło: gsmarena.com

W przyszłości nowe menu udostępniana w aplikacji Chrome będzie znacznie bardziej przejrzyste i ujednolicone. Wraz z trzema nowymi opcjami Google oferuje przycisk Więcej, za pomocą którego można uruchomić klasyczny interfejs udostępniania z systemu Android. Pozwoli on wysłać link przy wykorzystaniu aplikacji takich, jak Gmail czy Messenger.

Google testuje nowe menu udostępniania w przeglądarce Chrome na Androida

Źródło: xda-developers.com

Obecnie menu udostępniania wygląda inaczej na każdym telefonie i jest zależne od zainstalowanego systemu Android oraz nakładki graficznej.

Google testuje nowe menu udostępniania w przeglądarce Chrome na Androida

Nowy interfejs zastępuje opcje Udostępnij, która obecnie znajduje się w menu głównym wywoływanym za pomocą trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu.

Informacje o zmianach w interfejsie po raz pierwszy zostały przekazane przez firmę Techdowns. Opcja ta pojawiła się w najnowszej aktualizacji Google Canary w wersji 81.0.4005.0 lub nowszej. Aby aktywować nowy interfejs należy przejść do strony chrome://flags i wyszukać flagę Chrome Sharing Hub. Po jej aktywacji konieczne jest ponowne uruchomienie przeglądarki.

Jeżeli występują problemy z aktywacją nowego menu udostępniania należy przejść do Ustawień > Aplikacje i ręcznie wymusić zatrzymanie Google Chrome Canary. Po ponownym uruchomieniu nowe okno udostępniania powinno zadziałać.

W chwili obecnej główna nowość - udostępnianie linku za pomocą kodu QR jeszcze nie działa. Opcja ta jest atrapą, a jej kliknięcie nie wywołuje żadnej interakcji w systemie. Pozostałe dwa przyciski działają tak, jak powinny.

Rozwiązanie obecnie dostępna jest jedynie w testowej wersji przeglądarki Google Chrome. Powinno pojawić się w stabilnym wydaniu za jakiś czas.

Źrodło: xda-developers.com, techdows.com