Google testuje nowy Gmail

W piątek wyciekły do sieci zrzuty ekranu nowego interfejsu Gmail. W wersji desktopowej pojawią się te same funkcje, co przy wersji klienta dla urządzeń mobilnych.

Co rzuca się w oczy na "dzień dobry", to całkowicie odświeżony interfejs użytkownika, a także błękitna belka na górze, w której zamontowano wyszukiwarkę, pinezkę oraz Hangouty. Panel po lewej będzie można schować, aby nie zabierał miejsca, choć i tak jest na tyle cienki, że nie powinien nikomu przeszkadzać. Takie funkcje jak przypomnienia czy kreator e-maili umieszczono w prawym dolnym rogu i również będzie można go ukryć. Wszystkie zmiany wprowadzone mają zostać po to, aby poczta Gmail działała lepiej na urządzeniach dotykowych (w domyśle - z Windows 8.1) . Czy jednak posiadacze Gmaila na zwykłych komputerach potrzebują takich zmian?

Google testuje nowy Gmail

Nowy Gmail

Cóż, to tylko wyciek informacji i wcale nie musi pokazywać na 100% tego, co szykuje Google. Dużo jednak wskazuje na to, że firma dąży do jednolitego wyglądu Gmaila na wszystkich urządzeniach. Dobrze to czy źle? Oceńcie sami.

Zobacz również:

  • Miliony urządzeń z Androidem od dziś bez usług Google!
  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?